Inspektor Ochrony Danych Osobowych, Specjalista ds. Cyberbezpieczeństwa, Trener ds. bezpieczeństwa informacji, Auditor ISO 27001 oraz Magister Uniwersytetu Adama Mickiewicza. Ukończył wiele kursów i specjalizacji w zakresie zarządzania, finansów publicznych i sprzedaży.  Twórca wielu systemów bezpieczeństwa danych osobowych w podmiotach publicznych i prywatnych.

Budowanie świadomości przed atakami cyberprzestępców stanowi dla niego misję zawodową. Aktywnie przyczynia się do wzrostu poziomu bezpieczeństwa kontrahentów rodo.pl, łącząc wiedzę oraz doświadczenie z wymogami obowiązujących przepisów prawnych. Chętnie dzieli się swoim doświadczeniem z klientami i pracownikami.

Prowadzi również szereg szkoleń, w tym dla kadry kierowniczej, zwracając uwagę na zagadnienia istotne i krytyczne z punktu widzenia najwyższego kierownictwa.

Przez długi czas był związany z branżą finansową w BZ WBK  Leasing S.A. (obecnie Santander Leasing S.A.), gdzie pełnił stanowisko zastępcy Dyrektora Sprzedaży na terenie kraju.

Jego mottem w biznesie są  słowa Bryana Tracy’ego: „Umiejętność zdyscyplinowania się, by zrezygnować z natychmiastowej satysfakcji w zamian za większą nagrodę w dłuższej perspektywie jest nieodzownym warunkiem sukcesu.”